SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Osmanlıca Tercüme

Osmanlıca, Osmanlı İmparatorluğu’nun saray ve devlet işlerinde kullandığı dil Osmanlı Türkçesi olmasına rağmen geniş coğrafyalara yayılan ülke sınırlarının içinde pek çok millet olduğundan dolayı ülkede birçok dil konuşulmaktaydı. Bununla beraber ülkenin resmi dili Osmanlı Türkçesi’dir.

Arapça ve Farsça kelimeler, tamlamalar ve dil bilgisi kuralları ile Türkçe dilinin harmanlanmasından meydana gelen bu dil karma bir dildir. Eğitimli kesimlerin konuştuğu Arapça ve Farsça dilleri resmi yazışmalarda da kullanılmaktaydı. İmparatorluğun son dönemlerinde ise ülke içinde Fransızca ve İngilizce popülerliği artmıştır.

Ülkede, Slav dilleri, Yunanca, Arnavutça, Rumca, Rumence, Kürtçe ve Ermenice dilleri de konuşulmaktaydı. Edebi ve resmi yazışmalarda ise daha çok Osmanlı Türkçesi kullanılmaktaydı.

Osmanlıca Çeviri Metin İhtiyaçlarınızda Buradayız 

Osmanlıca metinleriniz edebi, akademik ve tarihi konularda yazılan geçmiş tarihe yönelik olan metinlerinizi itina ile çeviriyoruz. Osmanlıca diline hakim olan ekip arkadaşlarımızla birlikte işine hakim olan bilgili ve güvenilir kişilerle çalışıyoruz. Bu sebepten dolayı metinlerinizi güvenle getirebilir tercüme ettirebilirsiniz.

Yeminli tercümanlarımız ile sizlere gizlilik anlaşmasına bağlı olarak güvenilir bir hizmet anlayışına sahip olduğumuzu bilmenizi isteriz. Siz de Osmanlıca çeviri hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Her Alanda Profesyonel Osmanlıca Çeviri Destek Garantisi

Tarihi, edebi ve diğer konularda çeviri yapmamızı istediğiniz metinler üzerinde redaksiyon sistemi ile düzeltme işlemi yapıyoruz. Bu sayede metinlerinizin alt yapısında oluşan ya da oluşması muhtemel olan anlam karmaşalarına karşı önlem almış oluyoruz. Böylelikle metinlerinizde pürüzsüz bir anlatım oluşuyor.

Sizlere daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için metinlerinize uygun olan başlıklarda hizmet verdiğimiz alanlarında da size uygun olan hizmet alanında çeviri yaptırabilirsiniz. Bunun için bizleri istediğiniz zaman arayabilir ve çeviri alanlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizin için her gün hizmet veriyoruz. Telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir ve bilgi almak istediğiniz konular hakkında ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

osmanlica-tercume

Osmanlı Tercümede Uygun Fiyatlandırma 

Fiyatlandırmalarımız belge ve dokümanlarınızın konusuna ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Sizin için fiyatlandırma yaparken tercüme edilen metnin zorluk derecesine göre fiyat vermekteyiz. Uygun fiyatlarımızla Osmanlıca çeviri yapıyoruz. 

Osmanlıca Tercüme Alanındaki Hizmetlerimiz

 • Redaksiyon Hizmeti
 • Tıbbi Tercüme 
 • Editing (Düzelti) Hizmeti
 • Finansal Tercüme
 • Simultane Tercüme 
 • Patent Tercüme
 • Ardıl Tercüme 
 • Bireysel Resmi Belge Çevirileri
 • Kurumsal Resmi Belge Çevirileri
 • Teknik Tercüme
 • Hukuki Tercüme 
 • Web Site tercümesi 
 • Sektör tercümeleri
 • Edebi Tercüme 
 • Akademik Tercüme 
 • Ticari Tercüme

Metinlerinizi Redaksiyon Ediyoruz

Redaksiyon, sizlere tercüme metninizi en haliyle sunmak için metnin üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Özellikle getirmiş olduğunuz edebi, akademik ve teknik alanlardaki tercümelerde terminolojik ve imla ve yazı kuralları gereğince tekrar düzenlenmesi gereken yazıları redakte ederek düzenliyoruz. Sizin için en iyi hale getirdiğimiz metinler sayesinde okunabilirliği yüksek orijinalliği bozulmayan metinlerle kalıcı ve kaliteli hizmet sunuyoruz. Redaksiyon sırasında anlaşılmayan ve ifade edilmemiş hiçbir kelime kalmıyor. 

Sizin İçin Her Daim Hizmet

Bizleri telefonla arayarak çeviri uzmanlarımızdan çevirilerinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizin için haftanın her günü ve her saati hizmet vermekteyiz. Fiyatlandırmalar konusunda da teklif alabilirsiniz. 

Zamanında Yapılan Çeviri Teslimatı

Çevirilerinizi zamanında teslim ederek sizlere verdiğimiz sözü tutuyoruz. Belirlediğimiz tarih aralığında büromuza uğrayarak çevirisini yaptırmış olduğunuz metni zamanında teslimatını gerçekleştiriyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için önceliklidir. 

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!