SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Kurumsal Resmi Belge Tercümesi

Kurumsal Resmi Belge Nedir?

Kurum ve kuruluşların kedileri arasında ya da bir diğer kuruluşlar ile iletişim sağlamak amacı ile bir birilerine gönderdikleri yazılı belgelerdir. Kimi zaman gönderilen belgenin dili alıcıya uygun olmaz.

Örneğin; ülkeler, milletler ya da devletlerarasında geçen belgeler için çeviri işlemi gerekir. Bu nedenle karşılıklı anlaşmanın sağlanması için resmi belge çevirisi yöntemi kullanılmaktadır.

Resmi belge çevirisi, Sky tercüme Bürosu sayesinde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilecek ve hiçbir zorluk çekmeden istediğiniz her türlü belgenin çevrilmiş haline kavuşacaksınız!

kurumsal-resmi-belge-tercumesi

Kurumsal Resmi Belge Nasıl Çevrilmeli?

Konu hakkında bilgi sahibi olan ve metinde geçen tüm kelimeler hakkında bilgi sahibi olan deneyimli bir kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. Belge çeviri işlemi baştan sağma yapılacak bir iş değildir. Çevrilecek belge üzerinde titizlikle çalışmak gerekir. Profesyonel çevirmenler ile çalışan Sky Tercüme bürosu ile resmi – kurumsal belgeleriniz emin ellerde! Resmi belgelerinize hak ettiği hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Kurumsal belge çevirisi Sky Tercüme Bürosu tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek en iyi şekilde tamamlanır. Sky Tercüme Bürosu 6 farklı kurumsal çeviri hizmeti sağlar. Bunlar;

  • Hukuki tercüme: Bu tercüme türü sıklıkla danışılan hizmetlerin başında gelir. Hukuki evraklarının resmiliği esas olduğu için çok dikkatli bir şekilde sağlanır. Hukuki belge türlerine örnek olarak; mahkeme evrakı, sözleşme, çeşitli evraklar verilebiliriz.
  • Teknik tercüme: Özellikle bu tercüme türü için konu hakkında üst düzeyde donanıma sahip olmak elzemdir. Sky Tercüme Bürosu’nun teknik terimlere hâkim çalışanları tarafından çeviri işlemi basit bir şekilde ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilir.
  • Ticari tercüme: Ticari trafiğin oldukça yoğun olduğu alanlarda kullanılan bir tercüme türüdür. Ticari trafiğin yoğun olduğu alanlara örnek olarak; ihracat firmaları, finans kuruluşları, sigorta işlemleri, banka işlemleri, pazarlama ve kiralama işlemleri yapan firmalar verebiliriz.
  • Edebi tercüme: Adından da anlaşılacağı üzere bu tercüme türünde anlatım ve dil yapısına çok önem verilir. Çünkü herhangi bir tercüme işlemi gerçekleştirilirken dilin kendi kapsamında anlattığı farklı bir dil için çok farklı anlam taşıyabilir. Bu nedenle edebi tercüme işlemi için tercüme edilecek metnin çok iyi anlamak ve anlamlandırmak gerekir. Sky Tercüme Bürosu’nun edebiyata hâkim olan çalışanları sayesinde edebi tercümeleriniz profesyonelce gerçekleştirilir.
  • Akademik tercüme: Bu tür tercüme yapılacak olan metinlerin içerikleri genelde oldukça bilimsel konuları ele alır. Bu nedenle çeviri yapacak kişinin bilimsel terminolojiye hâkim olması gerekir. Kesinlikle herhangi bir düz yazı metni gibi değerlendirilerek çevrilmez. Akademik tercüme uzmanlık gerektirir. Örneğin; sunum, proje, akademik rapor, bilimsel araştırmalar ve tezler akademik tercümeye örnek olarak gösterilebilir.
  • Finansal tercüme: Daha çok banka, şirket ve çeşitli özel firmalar tarafından istenen bir tercüme türüdür. Bu alanda çalışan bireylerin çalışmaları uluslararası düzeyde olduğu için işlerinde kullandıkları resmi belgeleri için de çeviri işlemi gerekir. Sky Tercüme Bürosu sayesinde finansal tercüme işlemi şirketlerin işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor!

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!