SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Nikah Tercümanlığı

Uzun yıllar edindiğimiz tecrübemiz ile hız, güven ve kaliteli özelliklerine sahip olan tercümelerinizi sizlere zamanında teslim ediyoruz. Ayrıca Sky dil tercüme bürosu olarak müşterilerimize ödemede kolaylık sağlıyoruz.
Tercümesini yaptırmak istediğiniz dile yönelik kaliteli ve güvenilir tercüme hizmeti sunuyoruz. 

Tercüme edilmesini istediğiniz hedef dile, tercüme işlemini yeminli tercümanlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Sözlü ve yeminli tercümanlarımız ile sizlere nikah tercümanlığı hizmeti veriyoruz. Belgelerinizi noter onaylı yeminli tercümanlarımız ile kusursuz bir şekilde tercüme ettikten sonra nikah günü de sizlerle birlikte yine yeminli tercümanlarımız ile yanınızda oluyoruz.

Tercüme, tecrübe ve güven isteyen bir iş olduğundan dolayı yıllarca edinmiş olduğumuz deneyimlerimiz ve noter onaylı yeminli tercümanlarımız ile size nikah tercümanlığı hizmeti veriyoruz. Bunun için uygun fiyatlarımızla istediğiniz tarihte gelip, istenilen tercüme hizmetini alabilirsiniz.

nikah-tercumanligi

Nikah Tercümanı Nasıl Olur?

Nikah tercümanı nikah esnasında nikah memuruna evlenecek olan çiftlerden birinin yabancı uyruklu olması halinde kişinin bildiği ve hedef dilden söylediklerini nikah memuruna aktaran kişidir. Nikah esnasında tercüme yapacak olan kişinin bu konuda tecrübeli ve yetkin olması gerekir. Aksi halde yanlış bir çeviri yapması bu işlemin eksik ya da hükümsüz olmasına sebep olabilir.

Gerekli olan belgelerin nikah memurluğuna gönderimi gerçekleştikten sonra yeminli tercüman nikah memurunun yanında bulunur. Nikah memuru soru sorduğunda çevirisini yaparak ve cevabı tekrar çevirerek, nikah memuruna aktarır. Bu önemli günde Sky dil tercüme bürosu olarak yetkin ve güvenilir noter onaylı yeminli tercümanlarımız ile eksiksiz bir şekilde sizlere nikah tercümanlığı hizmeti sunuyoruz. Nikah öncesinde bizimle iletişime geçerek, nikah ve belgeler konusunda sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Nikah Tercümesinde Hedef Diller Neler?

Nikah tercümanlığı hizmeti kapsamında istediğiniz tüm dillerde tercümeden yararlanabilirsiniz. Nikah öncesinde gerekli olan belgelerin, size bilgi verdikten sonra noter onaylı tercümesini yapıyoruz. Nikah esnasında da yeminli tercümanlarımız hedeflenen dile tercüme işlemini gerçekleştiriyor.

Nikah İçin Gerekli Olan Evrakların Tercümesi

Nikah işlemlerinin geçerli olabilmesi için yabancı uyruklu olan kişinin pasaportu ve noter onaylı yeminli tercümanlar aracılığıyla onaylanması gerekiyor. Bekarlık belgesi Türkiye’ye gelmeden önce vatandaşı olduğu ülkeden Aposil Şerhi onayı almalıdır. Aposil Şerhinin olmaması durumunda tercüme işlemini gerçekleştirmiş olsanız bile noter bunu onaylamayacaktır. Nikah dairesi de noter onayı olmadığından eksik evrak olduğunu söyleyecektir.

Bekarlık belgenizde bulunan ad ve soy ad kısmındaki isim ve soy isim aynı olmaması durumunda nikah işlemi hükümsüz sayılacaktır. Nikah tercümesi yaptırırken, bu işlemi yapacak kişinin konuya hakim olması ve bu konuda yetkin bir kişi olması gerekmektedir.

Belgeniz Türkiye’ye gelmeden önce vatandaşı olduğunuz ülkeden Aposil Şerhi olmadan geldiyse Türkiye’de ülke konsolosluğundan evrak alınarak, İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü’nden veya Ankara’da Dış İşleri Bakanlığı aracılığıyla onaylanmış olması gerekmektedir.

Sky Dil Tercüme Bürosu olarak bizlere internet adresimizden ulaşarak nikah tercümanlığı hizmeti için bilgi alabilirsiniz.  

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!