SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Kürtçe Tercüme

Kürt dili ya da Kürtçe olarak bilinen dil, Hint-Avrupa dil ailesine bağlı olan Hint- İran dillerinin koluna giren Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunda bulunan çevrede ve Suriye ve Irak’ın kuzeyi ve kuzeydoğusu ile İran’ın batısından bulunan Kürtler tarafından konuşulan dildir.

Türkiye’de Kürtçe ile bahsedilen bu dil grubunda yer alan en fazla konuşulan kol Kurmançça dilidir. Kürt dillerinin konuşulduğu diğer yerler ise Ermenistan, Türkmenistan, Gürcistan, Afganistan, Rusya, Lübnan gibi ülkelerde az da olsa konuşanı vardır. 

Kurmançça en fazla konuşulan Türk dilidir. 15-17 milyon arasında tarafından konuşulur. Türkiye, Suriye, İran, Irak ve Ermenistan tarafında konuşulmaktadır. Kurmança Kürt- Latin Kurmança en yaygın olarak konuşulan dildir. 

Kurmança Lehçeleri

Suriye’de Halep, Türkiye’de Elazığ, Tunceli, Konya, Sivas, Kırşehir, Aksaray, İran’ın Horasan bölgesinde konuşulmaktadır. Türkiye’de Suriye’nin Haseke şehrinde Irak, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan Rusya, Lübnan ve Azerbaycan’da konuşulmaktadır. Hakkari, İran’da Batı Azerbaycan’da Irak’ın Duhok ve Erbil bölgesinde konuşulmaktadır.

Diğer lehçeleri pek çok bölgede konuşulmaktadır. Kürt dilinden günümüze kadar gelen Arap alfabesiyle yazılan klasik Kürt şiirleri, mevlid ve divan gibi eserler bu alfabeyle yazılmıştır. Hint-Avrupa Dil Ailesinin İran grubunda bulunan Kürt dillerinin dışında Paştu ve Farsça gibi diller yer almaktadır. Bu diller aynı dil ve gramer yapılarına sahiptir. 

kurtce-tercume

Kürtçe Tercümelerde Gizlilik

Kürtçe çevirilerinizde gizlilik ilkesine bağlı olarak gerçekleştirdiğimiz tercümeleri kimseyle paylaşmıyoruz. Profesyonel iş ahlakı gereği gizlilik politikamıza bağlı kalarak işimizi yapıyoruz. Kürtçe yeminli tercümanlarımız sayesinde istediğiniz metinleri gramer ve dil kurallarına göre yazıyor ve sizlere ulaştırıyoruz. 

Zamanında Teslim Kürtçe Çeviri

Zamanlama konusunda sıkıntı yaşatmadan yazmış olduğumuz çeviri metinlerini sizlere iletiyoruz. Bizler aldığımız işleri sizlere kaliteli hizmet verebilmek adına belirlediğimiz teslim tarihlerinde gönderiyoruz. Müşterilerimizin tarafımızdan hiçbir konuda problem yaşamalarını istemeyiz. 

Her Gün Her Saat İletişim

Her gün her saat iletişim hizmeti sunarak sizlere kaliteli çeviri deneyimi yaşatıyoruz. Çevirileriniz konusunda hiçbir aksaklık yaşamamanız için bize istediğiniz an ulaşabilirsiniz. Ayrıca çeviri metinleriniz hakkında bilgi almak isterseniz irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlandırmalar İle Kürtçe Çeviri

Uygun fiyatlandırmalar yaparak sizleri Kürtçe çeviri hizmetimizden faydalanmanızı istiyoruz. Metinlerinizin konusu nasılsa ona göre fiyat listelerimizden size uygun olanı söylüyoruz. 

Kürtçe Çevirilerde Hizmet Alanlarımız

Kürtçe çeviri metninizin konusu hangisiyse ona göre fiyatlandırma ve çeviri tarih günü belirliyoruz. Metnin zorluk derecesi ve içeriği de bunu etkiliyor. Kürtçe çevirilerde hizmet alanlarımız şunlardır;

Makale tercümesi akademik tercüme, tıbbi tercüme, ticari tercüme, finansal, ardıl ve simultane tercüme, bireysel ve kurumsal resmi belgeler, web site ve patent tercümeleri, sektör ve edebi tercüme hizmetlerimiz vardır. Buna ek olarak editing yani düzeltme hizmeti ve redaksiyon hizmetlerimiz de mevcuttur. 

Kürtçe Metinlerde Dil Konusu

Kürtçe çevirileriniz örnek olarak edebi ise o konuda size akıcı ve anlaşılır bir ifade dili kullanılarak yazılan metin içeriği sayesinde kolaylıkla anlayacaksınız.

Çevrilen metinler ek olarak redakte edildiğinden dolayı metnin asıl haline bağlı kalarak doğru ifadelerle doğru anlamlar sağlanarak sizlere verimli bir çeviri sunacağız.  Redakte yaptığımız hiçbir metinden ek bir ücret talep etmiyoruz. Amacımız sizlere doğru ve kaliteli hizmet sunabilmektir. 

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!