SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Finansal Tercüme

Finansal tercüme oldukça sık kullanılan bir tercüme türüdür. Sky Tercüme Bürosu danışmanlık – yatırım şirketleri, bankalar, finansal ve özel kurulumlar için finansal tercüme hizmeti sağlar.

Son dönemde globalleşme ile birlikte şirketler, bankalar ve özel kurumlar çok büyük etkileşim kazanmışlardır. Bu gibi büyük etkileşim oranına sahip olan popüler kurumlar belgelerinin çevirisini yaptırırken iyi bir hizmet almak ister.

Dolayısıyla belgeleri için kaliteli bir çeviri hizmeti satın almak isterler. Bu finansal analiz ve raporların çevirisini sağlamak büyük uzmanlık gerektirir. Bu gibi belgeler önemli evraklardır ve yanlış yapılmaması gerekir. Bu nedenle Sky Tercüme Bürosu olarak finansal tercüme hizmeti uzman tercümanlarımız sayesinde gerçekleştirmekteyiz.

finansal-tercume

Finansal Tercüme Hizmetinin Önemi

Finansal tercüme bütün sektörler için sağlanabilen tüm belgelere uygun olan bir çeviri türüdür. Bu tercüme türünü diğer tercüme türlerinden ayıran hiçbir fark yoktur. Finansal tercümenin sıkça kullanıldığı belge türleri şunlardır;

  • Analiz – rapor, 
  • Banka evrakları,
  • Maliye – yıllık rapor,
  • Sigorta evrakları,
  • Tazminatlar,
  • Mali evraklar,
  • Basın ilanları gibi çok çeşitli evraklar için finansal tercüme işleminden yararlanılır.

Finansal çeviri türü diğer tercüme türlerine oranla çok daha bilgi ve birikim gerektirir. Bu nedenle biz yalnızca uzman tercümanlar ile çalışmak gerekir. Tercümanlarımızın hepsi oldukça deneyimli ve iyi eğitim almış kişilerdir. Sky Tercüme Bürosu’nu tercih etmek iş alanındaki başarınızı yükseltecektir.

Finansal Tercüme Nasıl Yapılır?

Sky Tercüme Bürosu’nda bulunan birbirinden kıymetli uzman tercümanlar sayesinde önemli rapor, veri ve resmi evraklarınızın tercümesi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Genellikle finansal tercüme işleminden yararlanmak isteyen firmalar genellikle belgelerinin birden fazla dilde çevrilmesini ister.

Çünkü çalışmaları ulusal alanda gerçekleşir ve birden fazla milletin huzuruna sunulur. Bu nedenle finansal tercüme türünde çok dikkatli davranmalı davranılmalıdır. Finans dili ve kavramları ülkeden ülkeye çeşitlilik gösterir. Bu nedenle hedef dildeki finans kavramlarına yabancı olmamak her bir kelimeyi çok iyi şekilde bilmek gerekir.

Sky Tercüme Bürosu’nun tercümanları uzman oldukları dilin finansal kavramlarına hâkimdir. Tercümanlarımız büromuzda çalışmaya başlamadan önce çok ciddi sınavlardan geçerek bünyemizde yer almaya hak kazanmıştır. Bu nedenle biz yalnızca uzmanlar ile çalışırız. Kaliteli bir hizmet için tercih edeceğiniz tek tercüme bürosu biziz!

Finansal Tercüme İçin Doğru Seçim

Tercüme işlemine başlanmadan önce metin çok iyi bir şekilde okunarak verdiği mesajlar dikkate alınmalıdır. Çünkü tercümanın gerekli yani tercümesi sağlanacak belgeler üzerinde çalışabilmesi için öncelikle ne yapması gerektiğini çok iyi bir şekilde anlaması gerekir.

Örneğin Almanca konuşan bir insanın çevrilen Türkçe belgeyi anlaması için belgenin sonunda ne yapması gerektiğini net bir şekilde anlaması gerekir. Bu nedenle tercüme edecek kişinin her tür finansal terime hâkim olması ve bu işi çok iyi bir şekilde yapması gerekir.

Tercüme büromuzda gerekli tüm şartlar sağlanarak profesyonel hizmet sunulur. İstediğiniz gibi noter yeminli finansal çeviri hizmeti verilir. Bu konuda bize güvenebilirsiniz. Belgelerinizin tercüme edilmesi için başvuracağınız en yetkili büro biziz!

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!