SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Farsça Tercüme

Farsça, Tacikistan, İran, Özbekistan, Afganistan ve Basra Körfez ülkelerinden konuşulan Hint- Avrupa dil ailesine mensup olan bir dildir. Hint Avrupa dil ailesinin bir kolu olan Hint İran dillerinin İran koluna bağlıdır. Farsça, Afganistan, İran, Tacikistan’da resmi dil konumundadır.

Bu ülkelerde yaklaşık olarak 100 milyon kişi tarafından anadili olarak konuşmaktadır. Hindistan ve Pakistan ile birlikte pek çok ülkede konuşanı vardır. 2006 yılında UNESCO tarafından Uluslararası Ana Dil konumundaki bir dil olarak görülmüştür.

Farsça, İslam dünyasında ikincil kültür dili olarak kabul edilmektedir. İslam klasiklerinin Farsça diliyle yazıldığı bilgisiyle özellikle de tasavvuf alanında çok fazla eser vardır. Müzikal ve şiirsel bir söyleyişi olan Farsça dili, kültür ve edebiyat alanında kullanılan bir dil olarak görülmektedir.

farsca-tercume

Profesyonel Farsça Tercüme Hizmeti

Sanatsal yönü olan bu edebi kültür dilini sizlere en iyi şekilde anlatan edebiyat alanında kendini geliştirmiş Farsça dili ve kültürü hakkında bilgi sahibi, dil ve gramer özelliklerini iyi bilen, hatta ihtisasını Fars Dili ve Edebiyatı üzerine yapmış olan kişiler ile çalışıyoruz.

Bu sebep okutulmasını istediğiniz metinlerin alt yapısını ve kelime dağarcığını iyi bilen arkadaşlarımız ile sizlere Farsça tercüme alanında istediğiniz konu hakkında bilgi metinlerinizi tercüme edebilmektedirler. Bu şiir dilinin incelerini en ince detayları ile bilen tercümanlarımız, sizlere Farsça tercüme diline özgü her kelimeyi birebir çevirebilmektedirler.  

Farsça-Türkçe yeminli tercümanlarımız ile bilgilerinizi kimse ile paylaşmıyoruz. Farsça tercüme metinlerinizi gizlilik içinde tercüme ederek sizlere sunuyoruz. Bu noktada sizin için hazırladığımız gizlilik anlaşmamız var.

Bu anlaşmayı sizin de isteğiniz üzerine sizinle karşılıklı olarak imzalıyoruz. Bu sayede bilgileriniz bizimle güvende olmuş oluyor. Noter onaylı, yemin veren tercümanlarımız bu işi profesyonel iş anlayışı gereğince hareket ediyor ve gizliliğe önem veriyoruz.

Farsça Tercümelerde Dilin Anlaşılırlığı

Farsça- Türkçe, Türkçe – Farsça Tercüme;  edebi ve akademik alanda yaptırmış olduğunuz tercümeler Fars şiir ve edebiyat dilinin tüm müzikal alt yapısına uygun olarak tercüme edilmektedir.

Fars dilinin inceliklerini bilen uzman kişiler, tasavvuf ve edebiyat terimlerini iyi bilen kişilerdir. Terim anlamlarına hakim olunan bu dil ile kalıp ifadelerine uygun olarak kelimeler ayrı ayrı tercüme edilir.

Tarih, tasavvuf ve edebiyat alanında derin izler bırakan Fars dili hakkında bilgi sahibi olan geçmişe yönelik araştırmalar yapan deneyimli ve uzman arkadaşlarımız tarafından sizlere derin anlamları telaffuz ederek kaliteli çeviriler yapıyoruz. Anlatımı, duru ve anlaşılır hale getirilerek hedef dile en uygun içerikler oluşturuluyor. Bu sayede daha anlaşılır bir dil ile tercüme yapılmış oluyor. 

Farsça Tercüme Hizmet Alanlarımız

Farsça yazılmış tasavvufi, edebi konularda yazılan eserleri kaçıncı yüzyıla ait olursa olsun tercüme ediyoruz.

Bu konudaki hizmet alanlarımız şunlardır;

Edebi tercüme,

Akademik tercüme,

Makale tercümesi,

Hukuki tercüme,

Kurumsal ve Bireysel Resmi Evraklar,

Web site,

patent tercümeleri, sektör tercümesi, simultane tercüme, ardıl tercüme, tıbbi tercüme, finansal tercüme, ticari tercüme, noter onaylı Farsça tercüme ve Farsça tercüme metinleri tarafımızdan tercüme edilmektedir.

Farsça Tercümeleriniz Zamanında Teslim

Fars dilinde yazılan tercüme metinlerinizi, sizlere zamanında teslim ediyoruz.  Fars dilinde yazılan tercüme metinlerinizi sizinle belirlediğimiz tarih aralıklarında teslim ediyoruz. Profesyonel olarak yaptığımız tercüme işinde hızlı teslimat yaparak sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. 

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!