SKY Tercüme

SKY İstanbul Tercüme

Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme türü genellikle iş görüşmesi, eğitim toplantısı, seminer, konferans, rehber türleri, telefon görüşmesi, yabancı konuk ziyareti ve benzeri pek çok farklı durum için kullanılır. Yani bu tercüme türü konuşmacıdan hemen sonra tercümanın konuşma yapan kişinin mesajlarını bir farklı dil ile iletmesidir. Bu sayede konuşmanın yapıldığı alanda bulunan herkes konuşmacının verdiği mesajı anlayabilecek ve etkili bir iletişim dili kurulmuş olacaktır.

Ardıl tercüme geçmişten bugüne uzanan çok eski bir tercüme türüdür. Günümüz çağı geliştikçe çok daha farklı teknikler ile uygulanan bu yöntem iletişimi kolaylaştırarak anlaşmazlıkları giderir. Bu sayede yapılmak istenen her iş başarıya ulaşır. Günümüzde ardıl tercüme olarak adlandırılan bu modern iletişim hizmeti aslında toplumun bir gereksinimidir.

Her türlü konu için iletişim kurmak sorun giderici özelliktedir. Bu nedenle biz ardıl tercüme türünü çok ciddiye alıyoruz ve en etkili iletişimi sağlamak için tercümanlarımız ile yanınızdayız!

ardil-tercume

Ardıl Tercüme Nerelerde Kullanılır?

Genellikle iş anlaşması, ticari toplantı, gezi, resmi açılış, lansmanlar, kokteyller, iş yemeği, basın toplantısı ve benzeri pek çok farklı organizasyon için tercih edilir. Ardıl tercüman konuşmacının söylediklerini iyi bir şekilde analiz ederek çok hızlı bir şekilde hedef dile aktarır. Bu sayede konuşmacının iletmek istediği mesaj herkes tarafından algılanır. Bu gibi büyük çaplı toplantılarda anlaşılmak istiyorsanız Sky Tercüme Bürosu’ndan yardım alabilirsiniz.

Ardıl Tercümenin Doğru Yapılmasının Önemi

Yapacağınız büyük katılımlı toplantıları çok daha etkili bir hale getirmek ve çok iyi bir şekilde anlaşılmak istiyorsanız ardıl tercüme türünden yararlanabilirsiniz. Bu sayede konuşmanız çok daha dikkat çekici olacak ve ilgi çekeceksiniz. Ardıl tercüme türünün iki farklı tekniği vardır.

Birincisi uzun ikincisi ise kısa olan ardıl tercüme türüdür. Uzun olan tercüme türü genellikle resmi ve geleneksel çaplı toplantılar için kullanılır. Tercümesi yapılacak konuşmacının konuşması yaklaşık 5 ile 10 dakika uzunluğundadır. Tercüme yapılırken hata payının olmaması için tercüman not almayı tercih edebilir. Kısa olan tercüme türü ise genellikle kısa bir cümlenin tercümesi için uygulanır.

Yanlış anlaşılmak istemiyorsanız mutlaka ardıl tercüme yöntemini kullanmalısınız. Size bu hizmeti en iyi verecek olan büro ise Sky Tercüme Bürosudur. 

Sky Tercüme Bürosu İle Ardıl Çeviri Kolaylığı

Sky Tercüme Bürosu yurt içinde ve yurt dışında binlerce başarıya imza atmış oldukça deneyimli bir tercüme bürosudur. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar sanayi, makinecilik, enerji, petrol, gaz, ekonomi, finans ve benzeri pek çok konuyu kapsamıştır. Tercüme yapılması için en çok tercih edilen diller ise şunlardır;

  • Fransızca,
  • Almanca,
  • İngilizce,
  • İspanyolca,
  • Arapça,
  • Fince,
  • Çince,
  • Japonca’dır.

Bunların yanı sıra nadiren de olsa tercih edilen Swahili, Amharic, Afrikaans ve Malay gibi dillerin tercümesi de istenir. Sky Tercüme Bürosu tercümelerinizi gizli, kurallara uyarak en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımız esnasında herhangi bir anlaşmazlığa yol açmamak için bizimle çalışmak size yarar sağlayacaktır.

2 Adımda Fiyat Teklifinizi Alın!

15 Dakika İçinde Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!

İhtiyacınız olan çeviri ve dil hizmetleri için hemen aşağıdaki formu doldurun. Uzman ekibimiz talebinizi değerlendirip en kısa sürede size özel bir teklif sunacak. Hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet için bizimle iletişime geçin!